شبکه های اجتماعی

آمار بازدید

نظر خواهی

واصف باختری در بالنده‌گی شعر فارسی افغانستان چه جایگاهی دارد؟

استاد واصف باختری

مسافران شکیبا، مسافران خموش
دلم ز گردش آرام این قطار گرفت
در ایستگاه حوادث پیاده خواهم شد

وب سایت استاد واصف باختری

نردبان آسمان

نردبان آسمان

«نردبان آسمان» در برگیرندهٔ هشت مقالهٔ پژوهشی در باب مولینا جلال الدین محمد بلخی است که بین سال‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۸ هجری خورشیدی نبشته شده‌اند. این مقاله‌ها که بینش و نگرش عمیق واصف باختری را بر آثار مولانا می‌رساند و در ضمن از شیفته‌گی او بر خداوندگار بزرگ بلخ حکایت دارد، دربرگیرندهٔ مقاله‌هایی «گذاری به نیستان می‌قات»، «سرشت و سرنوشت انسان از چشم انداز جلال الدین محمد بلخی»، «خاربن‌هایی بر دیوار باغستان»، «طیفی از منحنی‌های رنگین»، «دو فرزانه همروزگار، دو بینش ناهمگون»، «دژ هوشربا»، «با خود بیگانه‌گی برخاسته از زبان و آرمان زبان جهانی از دیدگاه جلال الدین محمد بلخی» و «نردبان آسمان» است.
«نردبان آسمان» بار نخست در ۲۳۰ صفحه با شماره گان دو هزار نسخه در سال ۱۳۶۲ هجری خورشیدی، از سوی انجمن نویسنده‌گان افغانستان در مطبعه دولتی در کابل، بار دوم در سال ۱۳۷۶ هجری خورشیدی توسط مرکز نشراتی آرش در پیشاور و بار سوم در سال ۱۳۸۶ هجری خورشیدی توسط انجمن قلم افغانستان در کابل چاپ شده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

ارسال صفحه به دوستان

بستن

دیدگاه های بازدید کنندگان

دیدگاه توسط سهراب

يکشنبه 19 سرطان 1390

1- در سال 13462 هنوز اتحادیه نویسنده گان برحال بود 2- بهتر نیست که همزمان با معرفی کتاب خود کتاب رونمایی شود 3- سلام مرا به جناب استاد برسانید. او را دوست دارم به خاطر کلام زیبایش

درج دیدگاه تازه

استاد واصف باختری


طراحی و توسعه:
پیشگامان تکنولوژی